Disa këmbësorë kanë mbetur të plagosur pasi janë përplasur nga një furgon në Kanada.


Incidenti i rëndë ndodhi në një pedonale të populluar, bëri me dije policia. Ngjarja u shënua rreth orës 13.30 me orën lokale.


Policia ka evakuuar zonën dhe u ka bërë thirrje njerëzve të shmangim kalimin në të. Ende nuk dihet numri i saktë i të plagosurve. Kanë nisur hetimet për të zbuluar nëse bëhet fjalë për një akt terrorist.


23 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)