PS zhvillon mbledhje



maratonë të Kryesisë





Partia Socialiste tejkaloi çdo limit dje në përpjekjen për të formuluar një listë të kandidatëve për deputetë. Deri në orët e vona të mbrëmjes vijuan mbledhjet e njëpasnjëshme të Kryesisë së Partisë Socialiste për të dorëzuar në fund listën zyrtare në KQZ, shumë pranë momentit të fundit, orës 24:00. Lista e deritanishme është e pakonfirmuar dhe një pjesë e saj mund të ketë ndryshuar pas debateve të zhvilluara në mbledhjen e fundit të Kryesisë. Në orët e vona të mbrëmjes, kryeredaktorja e gazetës "Zëri i Popullit" Eva Allushi njoftoi dorëheqjen nga posti i saj në shenjë reagimi për mospërfshirjen në lista. Edi Rama, dje, gjatë gjithë ditës, ka qëndruar në parti, në konsultim me bashkëpunëtorët e tij, duke lënë deri në mesnatë të diskutueshme të gjithë listën. Pas publikimit të listës së kandidatëve të Partisë Demokratike pati një tjetër mbledhje të Kryesisë së Partisë Socialiste. Kjo ishte e fundit për ditën e djeshme dhe menjëherë pas saj, lista u dorëzua në KQZ. Sakaq, publikisht lista do të zbardhet sot, në një komunikim që Edi Rama do të ketë me mediat. Qysh në orët e para të paradites, kreu i Partisë Socialiste zhvilloi mbledhjen e radhës me bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, duke i dhënë dorën e fundit listës së kandidatëve. Përmes kësaj mbledhjeje u zgjidhën disa prej ngërçeve që dolën gjatë rrugës, si renditja apo gjetja e emrave të duhur përballë kundërshtarit. Pas mbylljes së listës, 140 kandidatët u thirrën në katin e dytë të selisë rozë për të firmosur deklaratën ku pranojnë që të jenë kandidatë për deputetë. Zyrtarët e lartë treguan gjatë gjithë kohës kujdesin e duhur për të mos konfirmuar asnjë prej emrave që u përfshinë ose nuk u përfshinë në listën zyrtare të kandidatëve, pavarësisht interesit të mediave për t‘u vënë në dijeni. Deri në momentin e fundit të skadimit të afatit ligjor për të dorëzuar listën në KQZ, Partia Socialiste i mbajti të fshehtë emrat e kandidatëve, duke mos i dhënë mundësi kundërshtarit të saj të njihet më të. Gjatë pasdites, Kryesia e PS-së i dha dorën e fundit, duke e miratuar listën përfundimtare të PS. Në mesditë, zëdhënësja e Kryesisë së PS-së, u shpreh e bindur se lista do të jetë premtuese, me shumë anëtarë të talentuar dhe të kualifikuar të Partisë Socialiste. Qëllimi i saj është t‘i shërbejë sa më mirë qytetarëve shqiptarë. "Të përfshish të gjithë vlerat e tyre brenda listës është me të vërtetë një proces i vështirë, por në të njëjtën kohë të jep një kënaqësi të veçantë. Tashmë është e qartë që drejtuesit dhe anëtarët e Partisë Socialiste kanë talent, përkushtim dhe kualifikim të mjaftueshëm për të sjellë përmes politikës së re ndryshimin e Shqipërisë, për një jetë më të mirë për ne dhe fëmijët tanë", theksoi Kodheli.











Lista e Partisë Socialiste ende nën diskutim





Qarku Tiranë



Vasilika Hysi



Fatmir Xhafaj



Xhemal Qefalia



Namik Dokle



Besnik Baraj



Kastriot Islami



Andis Harasani



Dashamir Peza



Saimir Tahiri



Eduart Shalësi



Ledi Shamku



Ditmir Bushati



Artan Lame



Shpëtim Cami







Qarku Berat



Erjon Braçe



Fidel Ylli



Ermonela Selaj



Marko Bello



Eduart Bejko



Selman Hodaj



Anila Agalliu



Valbona Zylyftari







Qarku Elbasan



Valentina Leskaj



Ilir Bejtja



Damian Gjiknuri



Agim Leka



Shega Ligori



Taulant Balla



Skënder Hasa



Kastriot Belshi



Arben Kamani



Fatbardha Gjini



Bukurosh Maçi



Astrit Haliti







Qarku Durrës



Rudina Seseri



Blendi Klosi



Gazmend Bizhga







Qarku Vlorë





Arben Malaj



Luiza Xhuvani



Shpëtim Idrizi



Besnik Dervishi



Stefan Çipa



Eltar Deda







Qarku Shkoder



Ilir Beqja



Tom Doshi



Ndue Kola



Mimoza Hafizi



Namik Kopliku



Ilir Beqja





Qakur Lezhë



Gjovalin Kadeli



Albert Cakoni





Qarku Kukës:



Asllan Dogjani



Fatmir Hoxha



Rexhep Ukperaj





Qarku Korçë:



Ben Blushi



Mimi Kodheli



Pandeli Majko



Alfred Dalipi



Arben Ahmetiaj



Olta Xhaçka



Ilir Xhakolli



Irena Kallco



Tatjana Selenica





Qarku Fier



Gramoz Ruçi



Ermelina Meksi



Ylli Bufi



Bashkim Fino



Albert Çaçi



Pirao Lutaj



Endri Puka



Dritan Agolli





Qarku Gjirokastër



Arta Dade



Et‘hem Ruka



Vangjel Tavo





Qarku Dibër



Sadri Abazi



Qemal Minxhozi



Ylli Manjani



Berisha nuk rikandidon



18 deputetë aktualë





Kryeministri lexoi mbrëmë një për një emrat e kandidatëve





Kryesia e Partisë Demokratike përcaktoi dje zyrtarisht se cilët janë 140 kandidatët që do të përfaqësojnë PD-në në zgjedhjet e 28 qershorit. Kryeministri, njëkohësisht edhe kryetar i PD-së, Sali Berisha, publikoi zyrtarisht emrat e ekipit me të cilin do t‘i kërkojë elektoratit një mandat të dytë. Nga grupi aktual nuk janë rikandiduar: Preç Zogaj, Aleksandër Biberaj, Rexhep Uka, Pal Dajçi, Sali Shehu, Rahim Kaleci, Genc Juka, Besnik Mustafaj, Ylli Pango, Gëzim Karapici, Baki Shehu, Engjëll Cara, Mevlan Xhindoli, Shkëlqim Ziri, Blerim Çela, Flori Bajrami, Safet Sula. Në orën 19:00 ka marrë fund edhe ankthi i kandidatëve të rinj, por edhe të deputetëve aktualë të PD-së, të cilët janë njohur me renditjen dhe pozicionin që kanë në qarqet përkatëse. Të parët në 12 qarqe janë kryetari i PD-së, Sali Berisha, në Tiranë, nënkryetarja Jozefina Topalli në Shkodër, nënkryetari Astrit Patozi në Vlorë, sekretari i përgjithshëm i PD-së, Ridvan Bode në Korçë, Sokol Olldashi kryeson listën e Qarkut të Fierit, Lulzim Basha është në krye të ekipit të kandidatëve në Elbasan, Genc Pollo në Berat dhe Genc Ruli në Gjirokastër. Kreu i PD-së ka ironizuar edhe kampin socialist për vonesën e publikimit të listave të kandidatëve për deputetë. "Nuk është PS ajo që përcakton axhendën time. Më informojnë se PS i ka shtyrë listat në orën 24:00, kurse unë do t‘i jap tani listat", u shpreh Berisha. Kreu i PD-së pohon se PD shkon drejt këtyre zgjedhjeve me një fond elektoral që nuk e ka pasur kurrë në historinë e saj. "Më lejoni të theksoj se në këtë moment solemn, ky akt solemn i imi dhe i Kryesisë së PD ndodh jo vetëm pas rezultateve të mëdha dhe historike, pasi shqiptarët e panë dhe e përjetuan se, me ne, së bashku, u anëtarësuam në NATO dhe firmosëm marrëveshjen e MSA dhe paraqitëm kërkesën për statusin e kandidatit në Bashkimin Evropian", u shpreh Berisha, duke shtuar se jemi në prag të lëvizjes së lirë të shqiptarëve në mbarë Evropën. Kreu i PD-së nga selia blu bëri një bilanc të zhvillimeve më pikante të 4 viteve të qeverisjes demokrate. Procesi i zgjedhjes së 140 kandidatëve demokratë ka kaluar në disa etapa. 72 orët e fundit kanë qenë mjaft intensive për strukturën e lartë drejtuese të Partisë Demokratike. Kryetarit, dy nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm të PD-së u janë dashur vetëm tri ditë për të vendosur pikat mbi ‘i‘ në përpilimin e listave për të 12 qarqet e vendit. Ministrat, zëvendësministrat dhe një pjesë e këshilltarëve, janë vendosur në pozicione favorizuese në listën e PD-së. Vlen të theksohet se janë po të njëjtët emra të propozuar dy ditë më parë në mbledhjen e parë të Kryesisë së vogël të PD-së, vetëm se në minutën e fundit ka ndryshuar renditja e emrave të diskutueshëm. Të përzgjedhurit për garën e PD-së kanë dorëzuar dje pasdite kurikulumin e tyre në selinë demokrate, vetëm pak orë përpara se 140 emrat zyrtarë të dorëzoheshin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kryesojnë listën e kandidatëve në Tiranë, Sali Berisha, Aldo Bumçi, Rajmonda Bulku, Bujar Nishani dhe Majlinda Bregu. Drejtori i kabinetit në Kryeministri, Arben Imami, është pozicionuar i 14-i në Qarkun e Tiranës. Ministri i ri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Viktor Gumi, mban numrin 13 në Qarkun e Tiranës. Kryetari i minibashkisë 10 në Tiranë, Gerti Bogdani, është i gjashti në listën e kryeqytetit, ndërsa Rajmonda Bulku e treta në listë për Tiranën. Më të pakënaqurit nga lista e kandidatëve janë deputetët aktualë të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, të cilët janë larg tre emrave të parë në listat e 12 qarqeve. Ajo që vihet re në listën përfundimtare është dominimi i anëtarëve të kabinetit qeveritar.









Lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike







Qarku i Tiranës





1. Sali Berisha



2. Aldo Bumçi



3. Rajmonda Bulku



4. Bujar Nishani



5. Majlinda Bregu



6. Gerti Bogdani



7. Gent Strazimiri



8. Florion Mima



9. Ilir Rusmali



10. Myqyrem Tafaj



11. Luan Skuqi



12. Tritan Shehu



13. Viktor Gumi



14. Arben Imami



15. Lajla Përnaska



16. Vath Tabaku



17. Jorida Tabaku



18. Edith Harxhi



19. Altin Ndroqi



20. Kastriot Sulko



21. Galip Rramadhi



22. Taulant Bino



23. Ermal Dodi



24. Gjergji Bojaxhi



25. Indrit Fortuzi



26. Arben Qiriako



27. Ferdinand Shehu



28. Jera Kruja



29. Arta Sakja



30. Migena Reçi



31. Keltis Kruja



32. Ylber Vata







Qarku i Fierit





1. Sokol Olldashi



2. Ilir Bano



3. Mesida Doda



4. Enkelejd Alibeaj



5. Vasillaq Ngresi



6. Fatos Beja



7. Eno Bozdo



8. Blerim Koreshi



9. Ramadan Krasniqi



10. Ferdinand Murati



11. Daut Sulaj



12. Vasilika Hysi



13. Majlinda Verija



14. Stavri Ristani



15. Nevila Bani



16. Suzana Numani







Qarku i Elbasanit





1. Lulzim Basha



2. Ardian Turku



3. Adriana Gjonaj



4. Rahim Çota



5. Dashnor Sula



6. Luçiano Boçi



7. Subi Hida



8. Aurel Bylykbashi



9. Bexhet Hyryçi



10. Mimoza Hasekiu



11. Blerina Cakja



12. Erind Bakalli



13. Valdete Kongoli



14. Qamil Dika







Qarku i Durrësiy





1. Ferdinand Xhaferri



2. Albana Vokshi



3. Gazmend Oketa



4. Ylli Lama



5. Osman Metalla



6. Eduard Halimi



7. Igli Cara



8. Ndriçim Babasi



9. Sami Gjergji



10. Juliana Kola



11. Eglantina Bekteshi



12. Dardan Domi



13. Besa Qesja





Qarku i Korçës





1. Ridvan Bode



2. Gjergji Papa



3. Ledina Anjerolli



4. Edmond Spaho



5. Fatbardh Kadilli



6. Ismail Hoxha



7. Efrida Zefi



8. Jonela Spaho



9. Eduard Ypi



10. Alfred Gega



11. Niko Dudo



12. Zinet Shaholli





Qarku i Vlorës





1. Astrit Patozi



2. Ardian Kollozi



3. Leonard Demi



4. Kreshnik Çipi



5. Kosta Barka



6. Laureta Bejkosala



7. Bujar Leskaj



8. Glori Husi



9. Nexhmie Xhuveli



10. Ago Shehu



11. Elsa Gjini



12. Lorena Imeri







Qarku i Shkodrës





1. Jozefina Topalli



2. Astrit Bushati



3. Arenca Trashani



4. Gëzim Dibra



5. Gjok Uldedaj



6. Paulin Sterkaj



7. Ndue Paluca



8. Xhovalin Çuni



9. Ramiz Çobaj



10. Shpresa Tepelia



11. Fatbardh Spahiu







Qarku i Beratit





1. Genc Pollo



2. Mehmet Xheka



3. Lefter Maliqi



4. Thoma Rumiçi



5. Bujar Hoxha



6. Miranda Haxhia



7. Dhori Kule



8. Edie Poni





Qarku i Lezhës





1. Edi Paloka



2. Mark Marku



3. Paulina Hoti



4. Gjok Vuksani



5. Gjovalin Prenga



6. Zef Gjoka



7. Margarita Trashaj





Qarku i Dibrës





1. Jemin Gjana



2. Sherefedin Shehu



3. Bedri Hoxha



4. Selami Xhepa



5. Mirjana Bulku



6. Idriz Xhumara





Qarku i Gjirokastrës





1. Genc Ruli



2. Spiro Ksera



3. Arben Çuli



4. Teuta Kalemi



5. Pëllumb Peçani







Qarku i Kukësit





1. Flamur Noka



2. Besnik Dusha



3. Fatos Hoxha



4. Evelina Koldashi





Të përjashtuar nga kandidimi në PD





1. Aleksandër Biberaj



2. Rexhep Uka



3. Preç Zogaj



4. Sali Shehu



5. Pal Dajçi



6. Rrahim Kaleci



7. Genc Juka



8. Besnik Mustafaj



9. Ylli Pango



10. Gëzim Karapici



11. Baki Shehu



12. Engjell Cara



13. Mevlan Xhindoli



14. Shkëlqim Ziri



15. Blerim Çela



16. Eris Hoxha



17. Flori Bajrami



18. Safet Sula











Listat e kandidatëve të grupimit G99





Qarku Tiranë

1.Erion Veliaj

2.Arbjan Mazniku

3.Juliana Hoxha

4.Bardhylka Kospiri

5.Jetona Myteveli

6.Ols Abazi

7.Mentor Mosho

8.Ened Mato

9.Silvana Xheka

10.Gjergji Trola

11.Taulant Tusha

12.Alketa Berzani

13.Dritan Subashi

14.Gjergji Gace

15.Astrit Alushi

16.Alban Bengasi

17.Leonard Bishtaja

18.Kostandina Keruti

19.Artan Greva

20.Sokol Xhunga

21.Erion Kurti

22.Andi Pogaçi

23.Denis Prifti

24.Enejda Sheku

25.Migena Jance

26.Jola Foto

27.Rudina Berani

28.Joniada Hito

29.Saimir Qejalliu

30.Remir Gjoligaj

31.Qemal Saraci

32.Endri Gjata



Qarku Berat

1.Erion Veliaj

2.Pilo Keri

3.Alba Cela

4.Gezim Plaku

5.Mirela Tushaj

6.Zoi Bardhi

7.Teuta Shkembi

8.Blenard Spaho



Qarku Dibër

1.Erion Veliaj

2.Sakip Lata

3.Artemisa Thaci

4.Anila Gani

5.Ermal Cara

6.Alfred Grosha



Qarku Durrës

1.Erion Veliaj

2.Milva Ekonomi

3.Etjen Xhafaj

4.Eduart Shota

5.Arlind Vata

6.Marsida Virioni

7.Klodjan Kapiti

8.Valmira Greca

9.Dorian Hatibi

10.Leka Filto

11.Eftali Koci

12.Anisa Rrutja

13.Clirim Duro



Qarku Elbasan





1.Erion Veliaj

2.Genti Elezi

3.Bujar Alliu

4.Adela Kocaj

5.Alfons Mata

6.Dritan Pisha

7.Benita Kereku

8.Rozeta Haxhiymeri

9.Enkeleda Kollarja

10.Marsela Kurila

11.Julian Senija

12.Elton Elezi

13.Adi Cepa

14.Lorenc Zani



Qarku Fier

1.Erion Veliaj

2.Eduart Hashorva

3.Denis Xoxa

4.Erinda Shahu

5.Valbona Seranaj

6.Xhevaire Dulja

7.Eriselda Rista

8.Ervin Prifti

9.Viola Pogace

10.Thanas Dinaku

11.Urjona Gallani

12.Saimir Osmani

13.Gertan Bilero

14.Oltion Koreshi

15.Artian Kocaj

16.Gentian Lengu



Qarku Gjirokastër





1.Erion Veliaj

2.Orgen Hasanbega

3.Alketa Qendro Skendaj

4.Bagent Bega

5.Suela Rizaj



Qarku Korçë





1.Erion Veliaj

2.Maklen Misha

3.Matilda Manellari

4.Marsela Gozhdari

5.Jofiel Koco

6.Edvin Lamce

7.Eriona Lale

8.Llamvi Stavre

9.Klodis Ikonomi

10.Elizeta Vando

11.Enlen Grazhdani

12.Zhenika Loli



Qarku Kukës





1.Erion Veliaj

2.Ukshin Morina

3.Trendafile Rada

4.Agron Lleshi



Qarku Lezhë





1.Erion Veliaj

2.Plarent Ndreca

3.Altin Jaku

4.Besarta Dika

5.Ardiana Huba

6.Atlant Picaku

7.Aisel Shelegu



Qarku Shkodër





1.Erion Veliaj

2.Roland Ilia

3.Marinela Lika

4.Besmir Vukaj

5.Diana Marku

6.Egesta Kavaja

7.Elvis Shimaj

8.Arbis Vjerdha

9.Beta Sokoli

10.Fatjon Nikolli

11.Everest Kapllaj



Qarku Vlora





1.Erion Veliaj

2.Genci Kojdheli

3.Florjana Koka

4.Armando Lagji

5.Romina Sopiqoti

6.Eglantina Ajdini

7.Edi Tozaj

8.Silvana Islamaj

9.Altin Ballaj

10.Valvona Kordha

11.Nevila Xoxa

12.Bledar Vrushi



LSI, mbeten jashtë listës tre drejtues





Meta nuk mban premtimin, rreshtohet i pari. Mungon Haxhinasto, Legisi e Neranxi





Tri figura të njohura brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim nuk figurojnë në listën zyrtare të kësaj partie për zgjedhjet e 28 qershorit. Ndre Legisi, deputet i kësaj partie, dhe një ndër themeluesit e saj, nuk figuron në listën e ndonjë qarku, ashtu si kryetari i Komitetit të Përgjithshëm Drejtues, Edmond Haxhinasto. Njëkohësisht mungon dhe deputeti Nikollaq Neranxi, që pritej të kryesonte listën e LSI-së në Qarkun e Vlorës. Burime nga LSI-ja thanë se tri figurat e kësaj partie nuk kanë pranuar vendin që u është propozuar në listat e kandidatëve, duke hequr fare dorë nga kandidimi, përveç Nikollaq Neranxit, i cili është tërhequr nga kjo parti pasi kërkoi që të kryesonte listën e Qarkut të Vlorës. Një tjetër figurë e papranishme në listë në Qarkun e Beratit është ish-deputeti dhe ish-ministri Mustafa Muçi. Këtij të fundit i është propozuar vendi i pestë në listë, madje ai u prezantua disa javë më parë nga kreu i LSI-së përpara elektoratit të këtij qarku, por me kalkulimet e mëtejshme Muçi është tërhequr. Janë dy personazhe të tjera të kësaj partie, si Sokol Nako dhe Fatos Klosi, të cilët ishin kandidatë të kësaj partie në 2005 por nuk kandidojnë sërish. Sakaq, LSI-ja ka treguar mjaft kujdes në përzgjedhjen e personave më të rëndësishëm të partisë për Qarkun e Tiranës. Lista kryesohet nga Ilir Meta, i cili më parë deklaroi se nuk do të ishte në krye të listës. Ai ndiqet nga numri dy i partisë, Pëllumb Xhufi dhe kryetarja e Lëvizjes Rinore për Integrim, Erisa Xhixho. Në këtë listë figurojnë emra të tjerë të njohur si Shezai Rrokaj, Viron Bezhani, Sokol Dervishaj etj. Në Qarkun e Durrësit, siç është bërë e njohur dhe më parë, lista kryesohet nga Lefter Koka dhe Artur Zheji. Qarku Vlorë kryesohet nga Shkëlqim Selami dhe Besjan Pesha. Qarku Kukës kryesohet nga Zef Çuni dhe Qemal Elezi. Qarku Shkodër kryesohet nga Sokol Axhemi, Sait Fishta, Nora Malaj, Sajmira Laci. Kryesimi në Qarkun e Korçës i është besuar sekretarit të përgjithshëm të kësaj partie, Petrit Vasili. Ai ndiqet nga Mishel Papakozma, Ilir Medina dhe Zamir Demiraj. Bujar Kllogjeri, Pjerin Xhuvani, Enver Roshi dhe Rexhep Bica kryesojnë listën e Qarkut të Elbasanit. Në Dibër kandidojnë Monika Kryemadhi, Agim Hysa, Ilir Balla, Bajram Krashi, Nazmi Kaja dhe Lutfije Meta. Dritan Prifti, Spartak Braho, Bujar Hasaj, Rudina Jupe dhe Angjelina Kola kryesojnë listën e qarkut të Fierit. Lista e Qarkut të Beratit ka të rreshtuar në vend të parë Nasip Naçon, Gledjon Rehopvican, Valbona Papan e Tomor Kapllanin.





Lista e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim





Qarku Tiranë





1.Ilir Meta



2.Pëllumb Xhufi



3.Erisa Xhixho



4.Ilir Dashi



5.Roland Celmeta



6.Shezai Rokaj



7.Luan Rama



8.Idajet Xeka



9.Matilda Merxhani



10.Sokol Dervishaj



11.Hasan Hoxha



12.Viron Bezhani



13.Pëllumb Pipero



14.Edmond Hoxha



15.Pjetër Dema



16.Flamur Hysi



17.Alma Dyrmishi



18.Fatos Xhediku



19.Vjollca Lubonja



20.Alfred Bakalli



21.Mira Hoxha



22.Arben Terpollari



23.Endrit Braimllari



24.Agim Picaku



25.Saimir Ivziku



26.Ana Misha



27.Lutfi Lami



28.Maksim Lulo



29.Elona Guri



30.Kozeta Bracja



31.Rasim Allushi



32.Anila Feka





Qarku Vlorë





1.Shkëlqim Selami



2.Bejsan Pesha



3.Gjergji Mano



4.Besnik Elezi



5.Harilla Thanasko



6.Valbona Anagnosti



7.Entela Rushiti



8.Pëllumb Jaupaj



9.Pëllumb Qerimi



10.Natasha Koka



11.Bujar Allushi



12.Diana Murati







Qarku Kukës





1.Zef Cupi



2.Qemal Elezi



3.Erina Palushi



4.Hydajet Ponari





Qarku Shkodër





1.Sokol Axhemi



2.Sait Fishta



3.Nora Malaj



4.Sajmira Laci



5.Sytki Ndrecaj



6.Ndrek Rukaj



7.Vjollca Vucini



8.Bledar Bashi



9.Merion Rexha



10.Ylljon Hasanaj



11.Mark Ndou





Qarku Korçë





1.Petrit Vasili



2.Mishel Papakozma



3.Ilir Medini



4.Zamir Demiraj



5.Tomor Azis



6.Mirjeta Shkullaku



7.Jorida Romacka



8.Sami Muka



9.Robert Cekici



10.Mirela Kinolli



11.Ilir Palla



12.Aurora Bica





Qarku Elbasan





1.Bujar Kllogjeri



2.Pjerin Xhuvani



3.Enver Roshi



4.Rexhep Bica



5.Hamit Cota



6.Mimoza Trimi



7.Astrit Xhelili



8.Zenun Bullari



9.Dashamir Xhika



10.Zheneta Cerma



11.Bledi Koci



12.Ardiana Kasa



13.Rovena Domi



14.Suela Sulkja





Qarku Dibër





1.Monika Kryemadhi



2.Agim Hysa



3.Ilir Balla



4.Bajram Krashi



5.Nazmi Kaja



6.Lutfije Meta





Qarku Fier





1.Dritan Prifti



2.Spartak Braho



3.Bujar Hasaj



4.Rudina Jupe



5.Angjelina Kola



6.Frederik Cuko



7.Vladimir Hajdari



8.Ervin Muskaj



9.Gëzim Shahini



10.Luljeta Bregasi



11.Bahrie Cela



12.Bardhyl Faskaj



13.Etleva Haka



14.Nikollaq Lena



15.Ysni Bogdani



16.Agim Maci







Qarku Berat





1.Nasip Naco



2.Gledjon Rehovica



3.Valbona Papa



4.Tomor Kapllani



5.Sadik Muka



6.Abdulla Xhemo



7.Kujtim Pelivani



8.Taulant Brehumaj





Qarku Durrës





1.Lefter Koka



2.Artur Zheji



3.Agim Xheka



4.Bujar Dhima



5.Edlira Shemsi



6.Flutura Kona



7.Ermion Arapi



8.Andi Shahini



9.Kontjana Kuci



10.Adelina Hysa



11.Edmond Isaku



12.Adriatik Mukaj



13.Ilir Memko





Qarku Lezhë





1.Gjovalin Bushi



2.Pashko Smaci



3.Sabaete Hidri



4.Aleksandër Perkeqi



5.Loreta Pali



6.Anita Jaku



7.Drane Kola





Qarku Gjirokastër





1.Luan Memushi



2.Genci Sinojmeri



3.Mirela Meka



4.Aleksandër Pesha



5.Dritan Shehaj