Paralizohet qyteti i Fierit, si pasoj e trafikut t rnduar. Pr m shum se 30 minuta, dhjetra makina kan mbetur pa lvizur n rrethrrotullimin pran bashkis s qytetit. Paralizimi i trafikut ka ardhur si pasoj e fluksit t lart t mjeteve q vinin nga Vlora dhe jugu i vendit. Trafiku sht normalizuar pas mesdits, vetm pas vendimit t policis s qarkullimit rrugor, pr t mos lejuar asnj makin q t hyj n rrugt kryesore t qytetit. Nuk jan lejuar q t hyjn n qytet, por t prshkojn unazn t gjitha makinat q vinin nga rruga kombtare Ballsh-Fier, apo dhe Vlor-Fier. Prej disa ditsh, qarkullimi n Fier, por edhe n rrugt ndrurbane t tij, sht mjaft i vshtir.
#