Nje sasi prej 15 tonesh lende narkotike kanabis sativa jane kapur naten duke u gdhire dita e sotme ne Bari te Italise Operacioni eshte bere nga ana e Guardia di Financa dhe policise shqiptarebr
br
Pas 7 ore ndjekje nga Kepi i Rodonit deri ne Mola te Barit Itali u kap dhe u bllokua nje gomone me lende narkotike Gjate kesaj ndjekje jane sekuestruar 1550 kg lende narkotike kanabis sativa si dhe nje arme zjarri pistoletebr
br
Ne pranga jane vene 3 shqiptare qe u kapen ne bordin e gomones konkretisht AGj 34 vjec KM 26 vjec dhe GXh 42 vjecbr
br
Policia Kufitare ka bashkepunuar dhe koordinuar  me Guardia di Finanza dhe si rezultat i ketij operacioni te perbashket ne oren 0400 u be e mundur kapja e gomones ne Mola da Bari - Itali Gomonia ishte 95 m e gjate me dy motore x 350 kuaj fuqibr
br
Sektori Kunder Narkotikeve ne Drejtorine Vendore te Policise Vlore dhe Fier po ndjekin hetimin me qellim identifikimin dhe kapjen e personave te tjere te perfshire ne kete aktivitet kriminal 


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 14
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix