Nj i ri n qytetin e Burrelit sht kapur teksa po prpiqej t fuste drog n burg. Burime policore bjn t ditur se 25 vjeari Lirim Kasnaj, sht zbuluar teksa prpiqej t fuste lnd narkotike n burg. Ai sht ndaluar dhe shtja i ka kaluar pr hetim prokuroris s rrethit pr t hetuar m tej lidhur me burimet e lnds narkotike si dhe rreth nj rrjeti t mundshm trafikantsh.Nj tjetr arrestim sht
n qarkun e Dibrs. Julian Iskurti, 29 vje, lindur dhe banues n Peshkopi sht arrestuar nn akuzn e armmbajtjes pa leje. Burime policore bjn t ditur se pas kontrollit q i sht
n banesn e tij n Fshatin Pollozhan, sht gjetur nj automatik kallashnikov si dhe nj sasi e konsiderueshme plumbash.