Edmond Kapllani ka zhgenjyer serish, teksa edhe ne takimin e radhes midis Borusias se Dortmundit dhe Karlsruhes nuk e ka gjetur rrugen e rrjetes. Eshte ndeshja e dyte me radhe qe shqiptari aktivizohet gjate gjithe 90 minutave, por edhe njehere vendimtar per skuadren e Karlsruhes ka qene Sebastien Frei, i cili shenoi golin e barazimit ne pjesen e dyte. Karlsruhe ka 37 pike dhe eshte kater hapa larg zones se Kupes UEFA.
SSSASS