foto ilustruese
foto ilustruese

Një gomone me 8 persona në bord është shpëtuar nga Forca Detare në Vlorës pasi ka pësuar defekt teksa po lundronte në det të hapur.


Gomia ka mbetur e bllokuar në afërsi të kepit të Gjuhëzës, pak milje larg Sazanit.


Mjeti lundrues në pronësi të shtetasit Arjan Xhaferraj ishte nisur rreth orës 11:00 të paradites nga Triporti në Vlorë. Në bord gjendeshin tre gra dhe fëmijë.


Gomonia u shpëtua nga anija P116 e Flotës Detare dhe 8 personat e shpëtuar janë në gjendje të mirë shëndetësore.


20 gusht 2016 (gazeta-Shqip.com)