Kater paciente kane humbur jeten ne Infektiv, pa mundur te fitojne dot betejen me semundjen e rende.Lajmin e ka njoftuar sot Ministria e Shendetesie, duke bere me dije se ne 24 oret e fundit 4 qytetare nuk e fituan dot betejen me semundjen, pavaresisht mjekimit.


“Ne 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: një 68 vjeçar nga Durrësi, një 65 vjeçar nga Tirana, një 63 vjeçar nga Elbasani dhe një 71 vjeçare nga Shkodra, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, në gjendje të rënduar si pasoje e Covid19”- njoftoi sot Ministria e Shendetesie, gjate deklarates se perditeshme per mediat, lidhur me situaten e koronavirusit ne vend.


Ne total, numri i personave qe kane humbur jeten ka shkruar ne 89.


COVID-19 Statistika (11 Korrik 2020)

Testime totale 31933

Raste pozitive 3371

Raste të shëruara 1881

Raste Aktive 1401

Humbje jete 89 (Qarku Tiranë 47, Durrës 14, Fier 5, Vlorë 2, Shkodër 14, Kukës 1, Elbasan 4, Lezhë 1, Berat 1)