brbrAutoritetet greke i kane kerkuar informacione policise shqiptare per Aleks Burrelin nje prej te dyshuarve kryesore ne vrasjen e biznesmenit grek ne nje restorant ne Agia Napa ne Qipro Per kete policia ka siguruar nje urdher-arresti ndaj tij si dhe e ka shpallur ne kerkim nderkombetar Sipas informacioneve te autoriteteve shqiptare Aleks Burreli dhe Jani Vogli udhetuan nga Shqiperia ne drejtim te Qipros per te ekzekutuar me pagese biznesmenin grek Ata dolen nga territori shqiptar me 7 maj ne drejtim te Stambollit e prej andej dyshohet se kane udhetuar per ne Qipro Sipas informacioneve te policise mesohet se ne Qipro ata mund te jene takuar me porositesin Burreli dhe Jani qelluan ne drejtim te Fano Kalopsidioti ne momentin qe me biznesmenin ne tavoline ndodheshin dhe dy policebr
Nga raporti i policise mesohet se ne vendngjarje u gjet vetem nje kallashnikov Autopsia e biznesmenit nxori se ai kishte marre 12 plumba ne trup por mbetet mister vrasja e 41-vjecarit Vogli pasi cifti i policeve qe mbeten te vrare nuk i kane perdorur armet Vogli mori nje plumb ne gjoks duke gjetur vdekjen e menjehershme nderkohe qe pas kontrollit atij iu gjet dhe kokainebr
Policia dyshon se Vogli u qellua nga shoku i tij Burreli i cili sipas deshmitareve u largua nga vendngjarja duke caluar Nderkohe autoritete greke dhe ato qipriote kane nisur kerkimet intensive per 48-vjecarin nga Mati pasi i druhen ndonje eliminimi te tij cka do te veshtiresonte hetimet per zbardhjen e plote te ngjarjes Biznesmeni Kalipsidioti ishte pronar i disa klubeve te nates nderkohe qe njera piste e vrasjes se tij eshte dhe konkurrencabrbrbr