Mesfushori gjerman i Real Madridit, Sammi Khedira tha se skuadra e tij këtë edicion ishte në një gjendje të keqe.


"Të ju them të drejtën skuadra jonë ka qenë në një gjendjë shumë të keqe e të rëndë. Kemi humbur shumë në një periudhë sepse diçka nuk ecte.


Ne i kemi biseduar këto gjëra dhe tani jemi në rrugën e duhur. Tani jemi në rrugën e duhur, po shënojmë shumë gola, po fitojmë, thjeshtë jemi në nivelin më të lartë" deklaroi Khedira./Indeksonline/