Spanja e tronditur deri ne piken e fundit ne stadiumin Maracana ne Rio De Jainero E hutuar dhe e merzitur nga humbja me rezultat 20 nga Kili Kampionet kthehen per ne shtepi pasi ndeshjen me Kilin e kishte edhe trenin e funditbr
br
Pikellim te tifozet spanjolle feste te Kili te cilet nje xhiro para kohe se bashku me Holanden siguruan dy vendet e para ne grupin B dhe kalimin ne te teten e finales ne Kampionatin BoterorBrazili 2014br
br
Vicente del Bosque i shokuar dhe e pabesueshme per te qe kombetarja e tij dy here radhazi mposhtet me rezultat te thellebr
br
Humbja me 51 nga Holanda la plage te pasherueshme te spanjollet pasi marin edhe nje godidje nga Kili qe ishte superior gjate gjithe lojesbr
br
Djemte e Kilit e zoteruan lojen ne menyre fenomenale Te kilianet gjithcka funksionoi shkelqyeshem qe nga portieri mbrojtja mesfusha e sulmibr
br
Nje super fitore e kilianeve dhe nje humbje sa shokuese aq edhe poshteruese per Spanjen e cila dominoi ne vitin 2010 ne Afriken e Jugutbr
br
Spanja gjunjezohet me rezultat 20 dhe me 23 qershor do te zhvilloje ndeshjen e fundit per prestigj me Australine ndersa Kili e Holanda do te luftojne se cila do te jete ne kreun e renditjes se grupitbr
br
Holanda prin me 6 pike sa ka edhe Kili i dyti ndersa Australia eshte e treta dhe Spanja e katerta me nga zero pikebr
br


lang enUS

p idlastbrbr