Një video e publikuar online tregon momentin kur një qen nuk e braktis shokun e tij i cili ishte i dëmtuar dhe mbeti në shinat e trenit.


Qeni nuk pranoi të linte shokun vetëm por kur erdhi treni ata ulen koken poshte


Ngjarja ndodhi në Ukrainë të dy qentë u shpëtuan nga një kalimtar që filmoi edhe momentet prekëse.Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter