Pas vendimit që finalja e dytë e Kupës së Libertadores të luhet të dielën në mbrëmje, në orën 20:30 në Santiago Bernabeu, River Plate dhe Boca Juniors po përgatiten që të lënë pas incidentet në dy shtyrjet radhazi, për ti hapur udhë spektaklit.


Stadiumi i kryeqytetit spanjoll do të jetë i tejmbushur, ndërsa ka filluar edhe një ankand për çmimet e biletave, por e veçanta është se në tribunë do të jenë edhe 10 Topa të Artë, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, duke bërë kështu një Clasico brenda Superclasoco-s.


Ylli portugez ka rezervuar biletat nëpërmjet presidentit të Reaslit të Madridit, Florentino Perez, ndërsa synon që me këtë udhëtim, të rivendosë marrëdhëniet e tendosura me ish skuadrën e tij dhe të urojë Modriçin për Topin e Artë që fitoi mbrëmjen e të hënës.


Nga ana tjetër, Messi ka prenotuar nëpërmjet Federatës Spanjolle, pasi ndonëse është fans i Newells Old Boys, nuk dëshiron të humbë Superklasiken e futbollit argjentinas, që do të përcaktojë edhe skuadrën më të mirë të kontinentit amerikano-latin.


Ronaldo është impenjuar të premten në kampionat, në sfidën Juventus-Inter, ndërsa Messi do të luajë të shtunën, ndaj të dielën të dy do të jenë pushim dhe të lirë për të udhëtuar drejt Santiago Beranbeut për të shijuar finalen e Kupës së Libertadores.


5 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)