Një 46 vjeçar është arrestuar pasi në makinën e tij u sekuestruan 46 gram kokainë.


Elton Gjini banues në Lezhë u arrestua për akuzën “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.


Kokaina iu gjet në makinë në një qese me pako me oriz dhe sheqer.

 

Ndërkohë u ndalua dhe  Astrit Tafaj, 38 vjeç, lindur në Malbardhë – Kurbin.  


Për këtë shtetas Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale ” Grup i strukturuar kriminal ” ” Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grup i strukturuar kriminal” dhe “Kultivimi i bimëve narkotikëve” parashikuar nga nenet 284/2 , 333/a dhe 334 të Kodit Penal.


Kokaina e sekuestruar ne makine

Kokaina e sekuestruar ne makine


Kokaina e sekuestruar ne makine

Kokaina e sekuestruar ne makine


/Oranews.tv/ 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter