Kombëtarja shqiptare do të përmbyllë sot sfidën me përfaqësuesen e Maqedonisë.


Në orën 14:00 të pasdites në stadiumin “Loro Boriçi” do të luhen minutat e mbetura pas ndërprerjes së ndeshjes mbrëmjen e së hënës për shkak të stuhisë së shiut që përfshiu Shkodrën.

Vendimi u mor nga FIFA pas sugjerimit të dy skuadrave.


Ndeshja u ndërpre në minutën e ’75 të pjesës së dytë dhe sot do të luhen minutat e mbetura. Rezultati u mbyll me barazim 1:1.


Hyrja për të gjithë tifozerinë kuq e zinj që duan të mbështesin djemtë e kombëtares do të jetë falas, edhe ata që nuk kishin prerë biletë një ditë më parë.


Ndeshja Shqipëri-Maqedoni është e vlefshme për eleminatorët e “Rusi 2018”.


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter