Kombtarja shqiptare e futbollit ka nisur n Durrs grumbullimin pr dy miqsoret e ardhshme. 23 futbollist kan zhvilluar seancat e para strvitore teksa pritet t mbrrijn Bogdani, Curri dhe Ujkani. Ujkani ka patur probleme me dokumentacionin, ndrsa vonesa e Debatik Currit sht prshkak se ai martohet. N program pr sot prfaqsuesja kuqezi ka n program nj ndeshje miqsore me 19-vjeart e ekipit t Luzit n stadiumin e ktij fshati, ndrsa nesr do t luajn me 19 vjeart e Teuts. Kuqezinjt kan n program dy sfida miqsore, me Malin e Zi m 25 maj n Podgoric dhe Andorrn m 2 qershor n Tiran.