Ithtarë te kantautorit italian Ricardo Cocciante dhe kengetares shkodrane Elhaida Danit kishi mbushur plote sallen e Akademise se Arteve….
 Te gjithe ne pritje te ardhjes se dy te ftuarve te nderit… ata nuk hyne nga ndonje dere e veçante, … por mes permes publikut….
Kjo mbremje e vecante dedikuar dy te ftuarve te nderit u shoqërua plot emocione…
Fillimisht Cocciante u njoh me folkun tone ….  dhe interpretimet e studenteve te univeristetit te arteve

Te gjithe me padurim prisnin ngjitjen ne skene te dy te ftuarve te nderit…. 

Momenti erdhi…. lum duartrokitjesh shoqëroi artistet….

Elhaid Dani perseri verteton modestine dhe thjeshtesine qe e karakterizon 

 Ricardo Ccocante  pa komplekse ul stativin e mikrofonit…  dhe leshon batuten e pare

“Gjithnje kam pasur probleme me gjatesine”


Mesazhet  e tij  pergjate ketyre diteve ne Shqiperi kane qene domethense per muziken e mire.

 Me ne fund fjalen e ka kenga…..  artistet dalin jashte programimit….

Elhaida kerkonte qe te kendonte vec Cocciante, por me pas ajo i bindet publikut dhe maestros….qe i beson dukshem

Kengetarja e talentuar zgjedh kenge shqiptare dhe efekti ishte elektrizues ne salle

Skena tashme eshte e tera per kengetarin e famshem italian, qe me ndjeshmerinë e tij prek cdo zemer….

Spektatori Iiekzaltuar nuk e le te mbaroj as kengen…

Cocciante perfshihet perzgjedh kengen poezia per tre vijuar mbremjen e vecante dedikuar muzikës 

Na duhet te presim edhe nje vit qe te degjojme Riccardo Coccanten, serish ky eshte premtimi i tij per nje recital ne Tirane.