Manchester United është duke përgatitur kontratën e re për Wayne Rooneyn, kontratë e cila iu ngjanë kontratave multimilionëshe të sheikëve.
Sulmuesi anglez nëse pranon kontratën e re me Man Unired do të përfitojë 70 milion funta për 4 vitet e ardhshme. Paga javore e Rooneyt do të jetë 300 mijë funta në javë duke u bërë një nga tre futbollistët më të paguar në botë.
United ka bërë gati kontratë pasi që është përfolur në media javëve të fundit për interesimin e Chelseat dhe Reali për blerjen e tij./indeksonline/