Kapiteni i Sllovenisë, mesfushori Robert Koren, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Algjeri-Slloveni (0-1).29-vjeçari, i cili luan në Angli me West Bromowich realizoi edhe golin e fitores së parë historike të Sllovenisë në katër ndeshjet e luajtura në finalet e botërorëve.Ky ishte edhe goli i tij i katërt me fanellën e përfaqësueses në 46 ndeshje.Koren realizoi pas një gafe të portierit algjerian Faouzi Chaouchi, i cili u tregua i pavëmendshëm ndaj një gjuajtjes së sllovenit.Lojtarët më të mirë të ndeshjeve1. Silvi Tshabalala (Afrika Jugut)

Afrika e Jugut - Meksika 1-12. Diego Forlan (Uruguai)

Uruguai - Francë 0-03. Park Ji-Sung (Koreja e Jugut)

Koreja e Jugut –Greqi 2-04. Vinsent Enyeama (Nigeri)

Argjentinë – Nigeri 1-05. Tim Hauard (SHBA)

Angli-SHBA 1-16. Robert Koren (Slloveni)

Algjeri-Slloveni 0-1


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Diele, 13 Qershor 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili