p styletext-align justifySot shenohet 9-vjetpori i Shpalljes se Pavaresise se Kosoves Per nder te kesaj dite do te kete aktivitete te ndryshe ne te gjitha komunat e Kosovesbrbr

p styletext-align justifyPer dallim nga vitet tjera gjate dites se sotme nuk do te marshoje FSK-ja po ashtu do te kete me pak aktivitetebrbr
p styletext-align justifyDje Kuvendi i Kosoves ka mbajtur nje seance solemne kurse po dje ne mbremje Presidenti i Kosoves Hashim Thaci dhe kryeministri Isa Mustafa kane organizuar nje pritje per korin diplomatik te akredituar ne Prishtine dhe te ftuar te tjere shkruan Kosovapress Nder te ftuarit  e vetem qe kishin ardhur ne Prishtine ishte kryeministri i Shqiperise Edi Rama i cili mori pjese ne dy ceremonitebrbr
p styletext-align justifyNente vite me pare Kuvendi i Kosoves permes nje deklarate te nenshkruar nga deputetet e Republikes vec atyre serbe shpallen Kosoven shtet te pavarur dhe sovran duke u realizuar deshira e shqiptareve per te fituar pavaresinebrbrgoogletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br