brbrMijera qytetare i jane bashkuar protestes se partive opozitare ne Peje ne kundershtim te dy marreveshjeve per bashkesine e komunave serbe me Beogradin dhe per kufirin me Malin e Zi Gjate fjales se tij ne kete tubim kreu i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinaj i beri apel Shteteve te Bashkuara te ndihmojne Kosoven te ece e lire si shtet sovran Ndersa Visar Ymeri i levizjes Vetevendosje tha se protestat ne te gjitha qendrat e qyteteve te Kosoves deshmojne se qytetaret po i thone jo Zajednices dhe demarkacionit Te henen deputetet opozitare hodhen serish gaz lotsjelles duke bllokuar perkohesisht punimet ne kuvend e per pasoje policia arrestoi 9 prej ligjvenesve te ketij bllokubrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
br