Nje krim i dyfishte ka ndodhur mbremjen e se martes ne Sauk. Burri vret gruan dhe fqinjin e tij. Autor i kesaj ngjarje eshte 70-vjecari Halim Shehu, i cili pas krimit eshte dorezuar ne polici. Policia mendon se vrasja eshte kryer per xhelozi, por po hetohet dhe per nje konflikt pronesie mes autorit dhe viktimes.