Është e mundur të kursejmë ndikimin e energjisë gjatë festave pa shumë sakrifica: thjesht ndiqni disa masa paraprake


Nuk është bollëku i Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri: gjithë muaji dhjetor është i mbushur me darka, aperitivë, dhe takime miqësore me të afërmit, miqtë dhe kolegët, afër dhe larg. Dhe në këto lloj situatash është e shumë e vështirë të kontrollohet sasia e ushqimit që konsumojmë: kaloritë shtohen shumë, me një ndikim aq të madh, saqë, në fund të periudhës së pushimeve, mund të arrijë në rezultatin prej tre deri në pesë kilogramë më shumë. Megjithëse nuk mund të imagjinojmë të bëjmë mrekulli, disa strategji mund të na ndihmojnë të mbajmë dëmin dhe të shmangim nevojën për të ndaluar pas Epifanisë.


Aperitiv Happy Hour është një nga rastet më informale dhe më të këndshme për t’u takuar me miqtë dhe për të shkëmbyer një përshëndetje, një dëshirë dhe një dhuratë të vogël. Është gjithashtu një nga situatat më të fshehta për lehtësinë tonë, sepse pijet alkoolike (për të mos përmendur super-shpirtrat) janë bomba reale kalorike. Joalkoolikët nuk janë më pak të fshehtë, sepse ato shpesh kanë shumë sheqer: e njëjta vlen edhe për pijet e zakonshme të konservuara, siç shpesh theksojnë ekspertët dhe nutricionistët. Nëse nuk kemi vullnet për të kufizuar vetveten në një gotë të thjeshtë të ujit mineral me një fetë limoni (zgjedhje me të vërtetë e lehtë), ne mund të ndalemi në një cola zero sheqeri, ose në një lëng agrume natyrore ose një lëng domate. Duhet të shmangen sa më shumë të jetë e mundur patatet e skuqura dhe kikirikët. U thoni po ullinjve dhe turshive. Shmangni salsicet, ndërkohë mund të konsumoni djathin. Dhe sigurisht nëse e shohim se e kemi tepruar, atëherë përqendrohemi në një darkë të lehtë.


Në restorant me miqtë – Mund të apelojmë në strategjitë që ndjekin ata që ushqehen duke ndjekur një dietë: mos lexoni menunë, por shmangni tundimet e ofruara nga zgjedhjet e dinerëve të tjerë. Ju mund të zgjidhni një peshk të mirë, të gatuar në mënyrë të thjeshtë, ose një mish i ligët, me një pjatë të bollshme me perime. Sidoqoftë, është më mirë të zgjedhësh një pjatë, të shoqëruar me sallatë ose perime të pjekura në skarë. Ëmbëlsirat mund të zëvendësohen nga një sallatë frutash ose një sorbeti. Sidoqoftë, është mirë të planifikohet darkë në ekonominë e ngrënies për gjithë ditën: për shembull, në qoftë se ne kemi një takim me miqtë në mbrëmje, ne mund të planifikojmë një drekë të lehtë, e ndjekur nga një meze e lehtë në mes të pasdites, për të mos qenë shumë të uritur në tryezë. Kufizimi i pijeve alkoolike është gjithmonë një rregull i mirë: një gotë verë për dolli mund të mjaftojë.


Darka Tavolina e Krishtlindjeve dhe ajo e natës së fundit të vitit nuk janë rastet e duhura për të llogaritur kaloritë. Në fund të vitit edhe mund ta teprojmë pak. Por nëse duam të shmangim ndjesinë e rëndesës, mund të ndjekim disa masa paraprake. Para së gjithash, ne qëndrojmë larg bukës, edhe në pritje që pjatat të vihen në tavolinë. Për aperitiv, ajo që kemi thënë më sipër është e vlefshme: vetëm një verë e vogël e bardhë, vetëm për të ngritur dolli. Dhe kur të ngrihesh nga tryeza, një shëtitje e mirë është një domosdoshmëri, për të nxitur tretjen dhe të ndihesh më pak e rëndë.


Nëse gatuani ju mos harroni që një darkë e bazuar në peshk është më e lehtë se ajo e bazuar në mish. Për fillestarët shmangni furnizimin me sasi të mëdha të sallameve, përgatitni tartare klasike të salmonit me croutons e bukës së miellit dhe zëvendësoni gjalpin me djathë të ulët më yndyrë. Për të parën ju mund të zgjedhni për një rizoto ose një makaronë me salmon, duke shmangur lazanjat, krepat dhe ravioli, më të pasura me yndyrë. Si një e dytë po në një peshk të mirë në kripë ose në furrë me shumë perime anash. Nëse ne nuk mund të heqim dorë nga mishi, ne zgjedhim një mish të bardhë, ose një rosto viçi për t’u pjekur pa yndyrë. Është më mirë që të shmangni të skuqurat dhe salcat. Zgjedhim të mbarojmë një ëmbëlsirë të lehtë: në vend të kremit të mascarpone ne mund të propozojmë një tortë djathi (me djathë të ulët yndyre) dhe shumë fruta.


Nëse jeni në shtëpinë e të tjerëve – Menuja nuk është nën kontrollin tuaj, por ju mund të kërkoni nga i zoti i shtëpisë se çfarë do të shërbehet: në këtë mënyrë ju mund të “jepni fuqinë tuaj” dhe të përqendroheni në gamën tuaj të preferuar. Vëmendje për antipastat: ata shpesh mund të përbëjnë një vakt të plotë vetëm tashmë, kështu që shijoni pak ‘të çdo gjëje, por pa teprime. Mos bëni bis të kurseve të ndryshme: për të nderuar një darkë nuk do të thotë që të lini gjithçka që është vënë në tryezë. Mos e ekzagjeroni me alkoolin dhe qëndroni larg pjatës së djathit. Shmangni frutat e thata dhe shijoni një pjesë të mirë të frutave të freskëta.


20 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)