Presidenti i Republikës, Bamir Topi po zhvillon një takim me numrin dy te qeverisë, Ilir Meta për të diskutuar rreth krizës politike në vend.

Meta pas daljes nga Presidenca, nuk ka dhënë asnjë prononcim për mediat.

Mësohet se gjatë ditës së sotme kreu i shtetit do të takohet me kryetarin e opozitës Edi Rama, diplomatët e huaj në vendin tonë ambasadorin amerikan John Withers, ambasadorin e KE-së Helmut Lohan si dhe atë spanjoll Montobio.