Nj 45-vjear nga rrethi i Krujs, sht i gjetur i pajet n nj parcel t mbjell me kanabis sativa. Hamit Karaj, punonjs i prkrahjes sociale n komun, sht gjetur i vrar n parceln e tij, ndrsa ende nuk dihen plotsisht motivet e ngjarjes.Policia ka ngritur dy pista hetimi, ku e para sht e ajo e vrasjes, ndrsa e dyta ka t bj me vetvrasje aksidentale, pasi agjentt e policis i kan gjetur viktims nj pistolet dhe nj automatik.Karaj ishte nga fshati Mafsheq i komuns Nuaje, rrethi Kruj, ndrsa mendohet se ngjarja ka ndodhur t shtunn. Ai ishte kthyer nga nj darke ku kishte qene i ftuar nga kushrinjt e tij n fshatin Shqez.N parceln ku u gjet trupi i 45-vjearit, ishin mbjell rreth 200 rrnj drog, e lloji kanabis.