Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në studion e emisionit Open me gazetaren Eni Vasili, deklaroi se krimi e shikon politikën si mjet për të kontrolluar sistemin, ndërsa politika tashmë është bërë argate e krimit.


Kriminelët duhet të shkojnë në burg, jo të hiqen nga politika dhe të fitojnë tenderë. Krimi e shikon politikën si mjet për të kontrolluar sistemin. Dëgjojmë që kriminelët që janë në kërkim bëjnë sherre nëpër klube dhe nuk del asnjë njoftim. Ndërsa politika tashmë është bërë argate e krimit. Ka prezencë kriminelësh në zyrat e shtetit. Jo krimineli vetë në zyrë, por e dashura, motra ose bashkëshortja e tij, deklaroi Kryemadhi.


Më tej, kreu i LSI-së tha se në karrierën e saj në politikë vetëm kryeministri Edi Rama është parë me kriminelë.


Nuk kam parë kurrë kryeministër që ulet në tavolinë me kriminelë si Edi Rama, tha Kryemadhi.


20 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)