pEdi Rama se bashku me ministrat e kabinetit te tij qeveritar jane zhvendosur mengjesin e kesaj te shtune ne Dajt ne nje mbledhje informale qe ka zgjatur plot 10 ore Mbledhja nisi rreth ores 0940 dhe perfundoi rreth ores 1940 Mesohet se ky ishte takim i brendshem konsultativ mes ministrave dhe kryeministrit mbi reformat e bera tashme qe po afron permbushja e 100 diteshit te pare te qeverise Burime nga mbledhja bejne te ditur se ne mbledhje eshte diskutuar edhe per statusin e vendit kandidat pas vizites se tre ministrave te qeverise Rama ne Bruksel Nje pjese e ministrave nuk kane mundur qe te jene te pranishem duke derguar zv ministrat Gjate mbledhjes eshte diskutuar vecanerisht per punesimet Edhe pse cdo ministri ka publikuar online vendet e lira te punes kreret e ketyre institucioneve dhe deputetet po gjenden nen presionin e njerezve qe i kane mbeshtetur gjate fushates Nje pjese e institucioneve shteterore ende nuk kane te miratuara strukturat e reja cka pritet qe te ndodhe ne janar pas marrjes se statusit te vendit kandidat Takimi i Rames me ministrat vjen vetem nje dite pas mbledhjes se qeverise e cila miratoi nje sere vendimesh te rendesishme Ky nuk eshte takimi i pare qe Rama ben jashte kryeqytetit ne takime informale I fundit eshte zhvilluar ne Korce para zgjedhjeve te pjesshme lokale atje per kryetar bashkie ndersa e heret ne Vlore dhe Shkoderp

br styleclearboth