brbrKryeministri Edi Rama eshte nisur drejt Serbise Kreu i qeverise shqiptare se bashku me homologun serb Aleksander Vucic do te marre pjese diten e enjte ne forumin e gjashte te sigurise ne Beograd ku do te flitet mbi te ardhmen e marredhenieve shqiptaro-serbe dhe stabilitetin e Europes Juglindore Po ashtu gjate qendrimit ne Beograd Rama do te kete edhe nje takim me perfaqesuesit e lugines se Presheves dhe Bujanovcit si dhe te zgjedhur shqiptare ne parlamentin serb Ne diten e dyte te qendrimit ne Serbi kryeministri do te marre pjese ne forumin ekonomik te Nishit ku do te jete i shoqeruar nga zyrtare te lare te shtetit si dhe biznesmene Ne kete forum Rama dhe Vucic do te nenshkruajne marreveshjen per ngritjen e dhomes se tregtise shqiptaro-serbe qe do te kete seline ne Tirane Gjate qendrimit ne Beograd kryeministri Rama do te promovoje edhe librin e tij Kurbanibrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display
br