Mjafton nje super gol i Lushtakut qe Kuksi te mare tre piket perballe Lacit duke iu bashkangjitur Tiranes ne vendin e pare ne kuoten e 25 pikeve.

Armando Cugu rikthehet ne token ku u be i famshem me statusin e ishit duke i hapur jo pak pune verlindorve,ku ne mungese te sulmuesit te tyre kryesore Xhemjes, hedh ne fushen nje skuder te vendos mire ne prapavije por e rrezikshme gjithnje ne kundersulm. I tille ishte dhe aksioni i ideuar nga Emiljano Veliaj ne minen e 6 i cili dhuron nje asisi per Cetkovic, por Halialaj lexon mire lojen duke i paraprire cdo surprise te mundshme.

Dy qendermbrojtesit Kuksian Dushku dhe Malota vujne shume shpejtesine e Laciane duke rrezikuar jo pak, si ne min e 28 ku Malato me vedije nderhyn ne limet e zones se rreptesise.Perballe nje mbrojtie eksperte,si ajo e Lacit dhe nje sulmues si Pero Pejc e ka shume te veshtire te bej dicka me shume,sesa te rrezikoj porten e Vujadinovic me goditje standarte,nje ndeshje e gjitha per tu harruar per golashenuesin me te mire te superliges. Momenti me percaktues I sfides do te vinte ne minuten e 76 ku nje rivenie ansore pa shume pretendime e Hallacit kthet ne nje mecpoit per Lushtakun Ii cili me nje gjysem rrafishat dergon ne delir Kuksinet e shume ne shkallet e stadjumit.Per Kuksin kjo ishte fitorja e 8 sezonale, ndersa Laci ben pitstop ne kuoten e 16 pikeve.

(d.b/BalkanWeb)