Besa – Shkumbini dhe Teuta – Vllaznia jan ndeshjet gjysmfinale t Kups s Shqipris. Shorti u hodh n nj ceremonie t veant q organizoi Federata Shqiptare e Futbollit. Trofeu i dyt pr nga rndsia n vend dhe fituesi, t cilit luan n Europa League do t zhvilloj sfidat e para m 24 mars dhe ato t kthimit m 7 prill. Nga kto skuadra vetm Shkumbini nuk e ka fituar asnjher Kupn e Shqipris. Finalja e 58-t e Kups do t luhet m 9 maj.