Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola mundi me lehtësi 5-0 modestët e Rehden.

Protagonist në këtë ndeshje ishte Tomas Myler. Sulmuesi shënoi tre gola, ndërsa triumfi iformacionit bavarez u plotësua me golat e tjerë të shënuar nga sulmuesi me origjinë kosovae Xherdan Shaqiri dhe hollandezi Arjen Roben.

Ndërkohë, në raundin e dytë të Kupës së Gjermanisë janë kualifikuar edhe skuadrat e tjera të Bundesligës 1.