Kur i vendosni rripin e sigurimit fëmijve tuaj në sediljen e tyre të makinës, po e bëni këtë për ti mbrojtur.


Por gjatë dimrit kjo mund të jetë e rrezikshme.


Studimet kanë treguar se  xhupi i fëmijës tuaj mund të bëjë që rripat e sigurimit të lirohen, duke e vënë jetën e e tyre në rrezik.


Video tregon se si kjo mund të shkaktojë një aksident të tmerrshëm.


Car-Seat-780x364


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter