UKRAINE - Tashme qe duket se pushteti i presidentit Viktor Yanukovich eshte rrezuar eshte momenti i hakmarrjes Forcat antiqeveritare kane ushtruar dhune ndaj snjaperave dhe deputeteve pro qeverise
Protestuesit kane marre kontrollin e zyrave te qeverise dhe presidences ndersa Yanukovich eshte larguar nga Kievi Kjo eshte fundi i krizes tremujore qe zgjat ne Ukraine ku tashme nuk pritet me doreheqja e presidentit pasi ai eshte shkarkuar nga parlamenti Parlamentaret gjithashtu kane vendosur edhe daten e zgjedhjeve te parakohshme qe do te mbahen me 25 maj
Presidenti Yanukovych e ka cilesuar kete grusht shteti dhe kryengritjen e quan naziste si ajo e viteve 1930 Ai eshte larguar nga kryeqyteti dhe eshte vendosur ne Kharkiv ne lindje te vendit qe eshte dhe qendra kryesore e mbeshtetjes se tij


p styletext-align rightShekulli OnlineFS
br styleclearboth