Policia e Laçit ka arrestuar shtetasin Xhevahir Lika, i cili u konfliktua mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:30 me Gent Bushin.


Ngjarja ndodhi pranë shkollës 9-vjeçare Mark Trokthi dhe Lika pas sherrit qëlloi me armë zjarri në ajër dhe u largua.


Lika, që plagosi me mjete të forta Bushin, u prangos gjatë natës pranë zonës së Gjormit.


18 shkurt 2018 (gazeta-Shqip.com)