Pavaresisht se i premtoi besnikeri Shqiperise edhe per edicionin e kualifikueseve te Boterorit 2018 klube te ndryshme te futbollit europian dhe jo vetem provojne te joshin Gianni De Biasinbr
br
I tille eshte rasti i Spartakut te Moskes qe e ka perfshire trajnerin e Kombetares kuqezi ne listen e kandidateve te mundshem per te marre drejtimin e skuadresbr
br
Ruset jane vene ne kerkim te nje drejtuesi te ri per stolin pas doreheqjes se Dmitri Alenichev si rezultat i eliminimit te skuadres nga Moska nga Europa League perballe qiprioteve te AEK Larnacabr
br
Per momentin Spartaku i eshte besuar perkohesisht nje tjeter italiani Massimo Carrera ish-koordinatorit teknik te Juventusit dhe Italise Do te jete pikerisht ai njeriu qe do te drejtoje skuadren deri ne momentin kur klubi te emeroje trajnerin e ribr
brlang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix