Tiger Woods ka marr pushim t pacaktuar nga golfi profesionist pr tu ballafaquar me problemet n jetn private. N nj komunikat t publikuar n ueb faqen e tij personale, ai ka thn se ishte i vetdijshm pr pabesin time ndaj familjes.Golfisti numr nj n bot ka thn se krkon t mundohet t prmirsoj dmin e
dhe ka krkuar intimitet. Sponsori m i madh i Woodsit, Nike ka thn se do t vazhdoj t qndroj pas tij, por menaxheri i tij ka theksuar se sht ende hert pr t diskutuar ndikimin n ndonj nga marrveshjet e biznesit.N ueb faqen e tij, Woods ka thn se, m vjen shum keq dhe ka krkuar falje. Krkoj nga t gjith, duke prfshir tifozt, njerzit e mir n fondacionin tim, partnert e biznesit, PGA tour, dhe kolegt e mi, t m kuptojn tha 33-vjeari.Gjja m e rndsishme tani sht q familja ime t ket intimitet dhe t jet e qet kur ka nevoj pr shrbim personal. Kam vendosur t trhiqem n afat t pacaktuar nga golfi profesionist. Duhet t prqendrohem t jem burr m i mir, baba dhe njeri.Woods sht i martuar me gruan e tij, Elin pr pes vjet dhe kan nj vajz 2 vjee dhe nj djal 10 muajsh. Menaxheri i Woodsit, Mark Steinberg ka shprehur prkrahjen e tij pr vendimin e golfistit, por tha se ishte e parakohshme t diskutohet rreth ndonj marrveshjeje t biznesit.Sigurisht se kemi zhvilluar bisedime me secilin sponsor dhe ata kan konsiderat t veant, por fardo vendimesh q marrin ata, ne i kuptojm dhe i prkrahim, tha Steinberg.N nj komunikat, Asociacioni i Golfistve Profesionist (PGA) Tour ka thn se prkrah vendimin e Woodsit. Javn e kaluar, Woods i krkoi falje familjes s tij pr gabimin e rnd. Spekulimet rreth jets private t tij jan intensifikuar prej kur ai ishte i Woodsit nuk sht par n publik prej aksidentit, ku me veturn e tij kishte goditur nj dru hidrant t zjarrit.Woods ishte gjetur i gjakosur dhe me vetdije t humbur dhe m pas ishte akuzuar pr vozitje t pasigurt, duke u gjobitur me 164 dollar dhe katr pik n patent shofer.Woods ishte
ndrkombtarisht i njohur si ikon e sportit, prej kur fitoi turneun e tij t par m 1997 n moshn 21 vjee. Ai konsiderohet si njri prej golfistve m t mir t t gjitha kohrave.