Nga njera ane lumturi per fitoren e radhes te Mercedes ndersa nga ana tjeter Niki Lauda rreshqiti me disa fjale krejt te panevojshme duke i quajtur makinat Ferrari nje jashteqitje citon Supersportbr
br
Fjale shume te renda por qe per austriakun mund te jene mese normale po te shikojme historikun e nje fjalori te tillebr
br
Me te njejtat fjale tre here kampioni e ka perkufizuar kokekuqen ne kohen kur drejtonte nje Ferrari te pathyeshem 4 dekada me parebr
br
Po keshtu goja i shpetoi vitin e kaluar dhe rasti me i fundit eshte pas suksesit te Mercedes ne garen e Gjermanisebr
br
Shpesh fjale te tilla thuhen neper intervista megjithate ato mberriten ne veshet e cdo ferraristi dhe Niki Lauda ndjen keqardhje te thelle per trazirat qe mund te kene shkaktuar komentet e tijbr
br
I kerkoj falje Ferrarit presidentit Luca di Montezemolo dhe te gjithe tifozeve Nuk duhet ti kisha thene ato fjalebr
br
Kam gabuar dhe nuk kerkoj te shfajesohem E telefonova presidentin dhe u shpjegova per kete incident qe nuk duhet te kishte ndodhurbr
br
Nuk e kam pare intervisten te botuar megjithate ndihem shume keq per ate qe ndodhi Eshte njelloj sikur te kem frenuar shume vone mund te ndodhebr
br
Pas apologjise drejtuar mbare botes se kuqe te Ferrarit Niki Lauda e vleresoi dhe foli me optimizem per ecurine e ish skuadres se tijbr
br
Ne Hockenheim tha austriaku Alonso dhuroi spektakel me disa duele te bukura fale rritjes se vazhdueshme te Ferrarit ndersa uroi qe Raikkonen te ngjitet sa me shpejt ne vendet qe i takojnebr
br


lang enUS

p idlastbrbr