p styletext-align justifyEdhe FA Kap verteton se Lester Siti kampionia ne fuqi e Premier Liges Angleze eshte ne situate krize Ne ndeshjen e pare te turit te 116 skuadrave me te mira dhelprat e Ranierit nuk shkuan me shume se nje barazim 2-2 ne fushen e Derbi Kauntit qe luan nje kategori me poshte por qe drejtohet nga i mirenjohuri Stiv Meklaren Skuadra e Ranierit u gjend shpejt ne avantazh pas nje autogoli te Darren Bent por ishte pikerisht ai qe ne minuten e 21 barazon shifrat ndersa Bryson ne minuten e 41 i jep avantazhin vendasve Nje gol i Morgan ne fund te takimit e con ndeshjen ne barazim cka e shty kalimin ne fazen e 18 per ne ndeshjen e kthimitbrbr
p styletext-align justifyNe Spanje Osasuna nuk arrin qe ne shtepi te marre pike te plota as ndaj Malages keshtu qe mbetet ne vendin e fundit dhe kandidate kryesore per te rene ne ligen e dyte Ndeshja ka nisur me nje penallti per miqte ne minuten e 19 por Santos qe edhe e ka fituar vete e ka humbur perballe portierit Pas ketij momenti asgje per tu shenuar deri ne minuten e 76 kur vendasit gjejne rrugen e rrjetes me ane te Caushic Por vetem tre minuta me vone Kamacho kercen me shume se te gjithe ne zonen e Osasunes pas nje rivenieje anesore dhe shenon Osasuna me piken e marre barazohet me Granaden me nga 10  ndersa Malaga eshte e 13 me 22 pikebrbr
p styletext-align justifyNe France Olimpiku i Marsejes feston nje ndeshje te fituar me  goleade dhe blerjen me te re Patrik Evra Skuadra e Rudi Garsias ka likuiduar llogarite qe ne pjesen e pare me Monpeljene duke shenuar tre here E celi serine e golave Batifembi Gomis qe ne minuten e 4 ndersa ne te 19 eshte po ai qe dyfishon shifrat Rolando i trefishon ne minuten e 38 duke rrezikuar te mbetet edhe i demtuar Ne pjesen e dyte Boudebuz sikur ngjall pak shprese te miqte me nje super gol nga goditja e denimit  por eshte serish Gomis qe ngjitet ne kuoten e 13 golave sezonale ndersa Thuve ne fund me penallti vulos shifrat ne 5-1 Marseja ngjitet ne vendin e peste me 33 pike ndersa Monpelje eshte e 14 me 23 pikebrbr
p styletext-align justifyNe Gjermani ka nisur me befasi faza e dyte e kampionatit Shalke ka celur javen e 18 me nje humbje ne shtepi perballe Ajntrahtit te Frankfurtit dhe tashme eshte ne krize totale Blute mbreterore e kane nisur mire dhe kane rrezikuar me austriakun Burgshtaller por ata qe kalojne ne avantazh jane miqte Me nje skeme te njohur nga goditja e denimit Hasebe ka pasuar shkurt per Aleks Majer qe Brenda zones nuk fal Ajntrahti e mbron deri ne fund avantazhin dhe largohet nga Gelsenkirshen me tre pike ne bagazh Skuadra nga Frankfurti  ngjitet ne vendin trete me 32 pike ndersa Shalke eshte e 10 me 21 pikebrbr
brbrbrbr
brbr brbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br