Dy lëkundje të tjera sizmike janë regjistruar në vendin tonë. Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit dy goditje të tjera tërmeti janë shënuar në vend.


IGJEUM ka regjistruar lëkundje në Peqin dhe Gjirokastër, ndërkohë që një ditë më parë epiqendra ishte sërish në Gjirin e Lalzit.


20 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)