Lezh (start)- Nj fmij 6-vjear sht marr peng n banesn e tij, n ort e para t mngjesit t sotm n Lezh. M Prega, n klas t par, sht marr peng nga 25-vjeari Gzim Marku. Policia, e cila sht lajmruar pr pengmarrjen ka mbrritur n vendin e ngjarjes, ndrsa ka nisur hetimet pr t gjetur fmijn e marr peng, i cili deri m tani nuk dihet ende se ku ndodhet. Gzim Marku, pretendon se fmija sht i tij, dhe kjo duket se ka qen arsye q e ka shtyr 25-vjearin t ndrmarr nj veprim t till.Policia dhe forcat speciale, kan shtrir operacionin e tyre n katr fshatra t rrethit t Lezhs, pr t gjetur dhe pr t liruar 6-vjearin.