Endrra e tifozeve te Dinamos se Zagrebit qe te shikojne ndeshjet e championsit ne stadiumin e tyre pasi kane kaluar 8 vite qe kur ka ndodhur hera e fundit, do te ngelet e parealizuar pasi ekipi gjerman Werder Bremen edhe ne ndeshjen e kthimit ishte i dominant dhe fitoi 3:2 ne Zagreb. Edhe ekipi i Sarajaves humbi shanset para nje jave kur ne fushe te saj u mund nga Dinamo e Kievit, sic ndodhi edhe me ekipin e Ajaxit qe u mund per se dyti here nga Slavia Prague. Rezultatet komplet bashk me disa video te championsit i keni me poshte:
Ne kllapa jane rez. e ndeshjeve te para
Dynamo Kyiv - Sarajeva 3:0 (1:0),
Shakhtar Donetsk - Salzburg 3:1 (0:1),
Besiktas - Zurich 2:0 (1:1),
Steaua - BATE Borisov 2:0 (2:2),
Anderlecht - Fenerbahce 0:2 (0:1),
Dinamo Zagreb - Werder 2:3 (1:2),
Slavia Prag - Ajax 2:1 (1:0),
Elfsborg - Valencia 1:2 (0:3),
FC Copenhagen - Benfica 0:1 (1:2),
Arsenal - Sparta Prag 3:0 (2:0),
Celtic - Spartak 1:1, penallti: 4:3 (1:1),
Rosenborg - Tampere 2:0 (3:0).


Dinamo Zagreb - Werder 2:3

Elfsborg - Valencia 1:2

Arsenal - Sparta Prag 3:0

Besiktas - Zurich 2:0

Anderlecht - Fenerbahce 0:2

Steaua - BATE Borisov 2:0

Slavia Prag - Ajax 2:1

FC Copenhagen - Benfica 0:1

Shakhtar Donetsk - Salzburg 3:1

Celtic - Spartak 1:1, penallti: 4:3


Arsim ziberi