Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese do të shqyrtojë nesër dekretin e Presidentit Nishani për ligjin e mbetjeve. 


Shqyrtimi i dekretit do të bëhet nesër në 12:00.


Pak ditë më parë në emisionin “Ekopolitikë”, kryetari i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese Eduard Shalsi tha se dekrati i Nishanit është i vdekur. 


Shalsi tha gjtihashtu se për këtë ligj do të merret ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës,


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter