(I plotësuar) Para pak çastesh është liruar gazetari, Fitim Gashi, i Kohës Ditore dhe shoferi i kësaj kompanie.
Indeksonline raporton se të dy janë mbajtur nga Policia Maqedonase, për arsye ende të pa sqaruara./Indeksonline/AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


Policia maqedonase arreston gazetarin dhe shoferin e Kohës Ditore
Policia e Maqedonisë sapo e ka arrestuar gazetarin e Kohës Ditore, Fitim Gashin bashkë me shoferin, raporton Indeksonline nga Kumanova.
Mësohet se ata kishin shkuar për të blerë bukë dhe më nuk janë parë, raporton Indeksonline.
Po ashtu më herët gjatë ditës është arrestuar edhe fotoreporteri I agjencisë AP, Visar Kryeziu i cili pas dy ore është liruar. /Indeksonline/