Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i Uefa Champions League ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e Championsit pritet të dhurojë shumë emocione pasi ai menjëherë starton me duele si Barcelona-Juventus apo Roma-At. Madrid.


Më pak interesante nuk mbeten as sfidat e tjera ku Manchester United kërkon të konfirmohet pretendente edhe në Europë. Sonte me Qarabag Zbret në fushë edhe kapiteni i Kombëtares Ansi Agolli që ndeshet me londinezët e Chelsea-s.


PO LUHEN


GRUPI A


Benfica-CSKA Moskow 0-0


Manchester United-Bazel 1-0

35-FellainiGRUPI B


Bayern Mynich-Anderlecht 1-0


12-Lewandowski


Celltic-PSG 0-3


19-Neymar, 34-Mbappe, 40-CavaniGRUPI C


Chelsea-Qarabag 2-0

5-Pedro, 30-Zappacosta

Roma-Atletico Madrid 0-0


GRUPI D


Barcelona-Juventus 1-0


45-MessiOlympiakos-Sporting Lisbon 0-3


2-Doumbia, 13-Martins, 43-Fernandes