Liverpool eshte e interesuar ne blerjen e brazilianit Ronaldinho ne merkaton e janarit.

Sipas lsquoDaily Star futbollisti i Milan duhet te reduktoje rrogen e tij vjetore prej 9 milione eurosh nese do te transferohet ne Anfield Road.

Braziliani nuk po kalon nje moment te mire tek ekipi kuqezi duke mos u nisur titullar ne shtate ndeshjet e fundit te Milan. Gjithashtu festat e tij deri ne oret e vona kane ngjallur kritika ne klub.

Trajneri i Liverpool Roy Hodgson kerkon qe lojtari te huazohet nga Milan deri ne qershorin e ardhshem kur i skadon kontrata me kuqezinjte dhe me pas duke pare rendimentin e ofruar Liverpool mund ti propozoje nenshkrimin e nje kontrate te gjate.