Chelsea e ka mposhtur Arsenalin në derbin e Londrës me rezultat 2-0. Derbi i njohur u përcjellë me tensione ku pati përplasje edhe mes dy trajnerëve, Wenger e Mourinho. Mirpo në fushë skuadra e Jose Mourinhos arriti të "rehatoi" mysafirët me dy gola të shënuara.
Një ndërhyrje e Koscielnyt ndaj Hazard në minutën e 27 u gjykua si penallti të cilën në gol e shëndrroi pikërisht ylli belg. Cesc Fabregas bëri asist për Diego Costën në minutën e 78 për goditjen e dytë dhe golin e sigurisë për Chelsean.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Arsenali pati më shumë nga loja, mirpo Chelsea ishte më konkret dhe arriti fitoren e radhës për të mbetur lider i Premierligës./Indeksonline/


SSSA
ASS