LUSHNJË- Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e fshati Dushk në Lushnjë.

Zjarri mësohet se ka përfshirë shkurre dhe pemë duke djegur një sipërfaqe të konsiderueshme.

Një zjarrfikëse ka shkuar në vendngjarje , ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit. 

(e.m/BalkanWeb)