Presidenti francez Emmanuel Macron ka kritikuar me një koment të ashpër homologun e tij amerikan Donald Trump.


Komenti i kreut të shteti francez erdhi pas një pyetje të moderatorit Andrew Marr rreth qëndrimit të Trump për shtetet afrikane, në një intervistë të BBC.


Macron tha se Donald Trump nuk është një “politikan klasik”.


Ai kritikoi ashpër komentet fyese të presidentit amerikan për vendet afrikane dhe bëri thirrje për marrëdhënie të respektueshme.21 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)