Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë.


Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova.


Ndërkaq, xhudistja tjetër kosovare, Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë deri 57 kg, pasi mposhti me Ippon xhudisten nga Bullgaria, Ivelina Ilieva./REL/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter