0
Majlinda Kelmendi vazhdon te kryesoje renditjen boterore per peshen deri ne 52 kilograme Xhudistja kosovare ka marre nje tjter medalje te arte
Triumfi eshte arritur ne mimin e Madh te Samsunit ne TurqiMajlinda Kelmendi ka mundur ne finale italianen Odeta Xhufrida
Ndeshja ka zgjatur 2 minuta e 16 sekonda dhe kampionia kosovare ka treguar formen e mire qe po kalon ne prag te kampionatit Europian qe do te zhvillohet muajin e ardhshem ne Monpelje
Endrit SaukuMajlinda Kelmendi medalje TV Klan xhudo